Súhrn základnej časti a preview 1. kola Play-Off

customAko sa darilo tímom počas základnej časti? Výkony ktorých tipérov vyčnievali nad ostatnými? Analýza súbojov 1. kola Play-Off. To všetko sa dozviete v článku.Tímy

Derrylovu konferenciu ovládli Ice Cats a OpenFireovu Falcons, napriek ich klesajúcej forme k záveru základnej časti (nakoniec zvíťazili len o bod pred Hockey Kentom, ktorý v závere získali dve kolové víťazstva za sebou). Najväčší počet víťazstiev v kolách (3) zaznamenali Master Gremlins. Jediným tímom, ktorý nezvíťazil v ani jednom kole a postúpil do Play-Off, sú Blue Angels. Naopak Dangerous Dragons sú jediným tímom v súťaži, ktorý kolo vyhral a do vyraďovacích bojov nepostúpil.

V oboch konferenciách sme mohli vidieť zaujímavý boj o Play-Off až do konca. Dangerous Dragons v Derrylovej konferencii napriek lepšej forme v závere základnej časti už Steelerov nedobehli. Steelers svoj postp spečatili víťazstvom v poslednom kole. V OpenFireovej konferencii sa zvádzal boj medzi Blue Flyers a Hrošíkmi, z ktorého napokon vzišli víťazne letci, no ešte dva dni pred koncom virtuálne postupovali Hrošíci. 

Jediný nováčik sezóny Crazy Meerkats skončil na poslednom mieste vôbec, dôvodom bolo hlavne nepravidelné tipovanie ich hráčov. Keby tipovali poriadne, tak mohli určite pomýšlať na lepší výsledok, veď taký TT1905 tipoval solídne, jedno kolo i vyhral.

Jednotlivci

V tabuľke jednotlivcov si prvé miesto vytipoval TA zo Steelers, ktorý bodoval v každom z 8 kôl. Dlho bol na čele petrik, avšak ten posledné dve kolá nebodoval a predbehli ho ešte i Connor McDavid a zezy. TA neskončil najlepší spomedzi všetkých po prvýkrát - tabuľku jednotlivcov totiž dokázal ovládnuť i v sezóne 2014/2015. V tabuľke nižšie môžete vidieť ďalšie jeho výsledky z minulosti.

2007/2008 10. miesto
2008/2009 2. miesto
2009/2010 5. miesto
2010/2011 21. miesto
2011/2012 8. miesto
2012/2013 15. miesto
2013/2014 6. miesto
2014/2015 1. miesto
2015/2016 2. miesto
2016/2017 26. miesto

Okrem toho sa mu raz podarilo vyhrať i bodovanie Play-Off (2007/2008) a 2x byť v ňom tretí (2006/2007 a 2016/2017).

Víťazmi jednotlivých kôl sa stali GZTalda (Master Gremlins), nyrpet1 (Wild Horses) - ten vyhral 2x, TT1905 (Crazy Meerkats), HanSolo (Knights), Joe S. (Dangerous Dragons), Pali_Caps (Blue Flyers), Connor McDavid (Hockey Kent), Walt (Blue Angels), Tomissimo (Hrošíci).

Za zmienku stojí výkon voľného tipéra (tipérky?) hapy, ktorý si vybojoval celkovo 7. miesto. Prekvapením je, že si ho žiadný z GM počas sezóny nestiahol do svojho tímu.

Jediným tipérom, ktorý ktorý pôsobí v tíme a nebodoval v ani jednom kole (čiže neskončil v TOP 30), je Cathy zo Steelers. Pred posledným kolom v tom nebola sama, rovnako bol na tom adams z Crazy Meerkats, ale tomu sa v poslednom kole podarilo zabodovať (získal 1,5 bodu za 29. miesto).

Worthington zo Steelers, ktorý celú sezónu tipoval remízy, skončil na 55. mieste a bodoval iba v 2 kolách. Takže tipovať neustále čisté nuly sa v KTL rozhodne neoplatí.

Celkovo sa sezóny zúčastnilo 70 tipérov, čo je o 9 menej ako v minulej sezóne.

Play-Off

Do Play-Off postúpili 8 tímov, 4 z každej konferencie. Bude sa hrať tradičným zápasovým systémom a to na 3 kolá. V rámci každého kola sa hrá na 4 víťazné zápasy.

Ice Cats - Steelers

Ani jeden z týchto tímov ešte nemá trofej KTL. Ice  Cats ako víťaz základnej časti sú hlavným papierovým favoritom Play-Off. Medzi jednotlivcami dvaja tipéri Cats skončili v TOP 10 - Zezy a Vojtari, v Steelers iba TA. I Chris a rambo vedia kvalitne tipovať, Chris 2x vyhral tabuľku jednotlivcov základnej časti, je dvojnásobným víťazom KTL. V Steelers tipuje dobre i pietro, u Worthingtona uvidíme, či zmení taktiku tipovania, od Cathy asi netreba mať príliš veľké očakávania. Individualna kvalita je tak určite na strane Ice Cats. Cats to vlani dotiahli do finále konferencie. Steelers sú v Play-Off prvýkrát od sezóny 2012/2013, kedy to dotiahli na bronz vo Final Four. V tomto Final Four sa vtedy objavili i Ice Cats, ktorí získali striebro a so Steelers tam zviedli dva súboje, raz vyhrali Ice Cats a raz Steelers, ale treba pripomenúť, že vtedy to bol úplne iný tím Ice Cats (ešte pod velenim WildCelta). Toto boli jediné súboje medzi Steelers a Ice Cats v Play-off vôbec. Azda najväčším úspechom Steelers je finále konferencie v sezóne 2010/11, kam došli z posledného postupového miesta.

Master Gremlins - Blue Angels

Ďalšia dvojica, z ktorej ani jeden tím zatiaľ nemá trofej KTL. Oba tímy to v poslednej sezóne dotiahli ďaleko - Gremlins do finále a Angels do finále konferencie, oboch zdolal rovnaky tim - Evil Insiders. Ešte rok predtým to Gremlini dotiahli na 3. miesto. Keď majú formu, tak sú prakticky neporaziteľní. Ovládli 3 kolá tejto základnej časti. Blue Angels sa to nepodarilo ani raz, ale narozdiel od Master Gremlins predvádzali vyrovnanejšie výkony. Gremlini totiž 2x okúsili i chuť predposledného miesta v konferencii. Keď sa pozrieme na tabuľku jednotlivcov, tak Anjeli majú v Top 20 dvoch tiperov (excelent, Walt), zatiaľ čo Gremlini iba jedného (Ha2). V oboch tímoch nájdeme víťazov kôl základnej časti, za BA vyhral Walt v 7. kole a za MG GZTalda hneď v 1. kole. Tieto tímy na seba v PO dosiaľ nikdy nenarazili, okrem 1. kola sezóny 2012/13, ktoré sa však hrali tabuľkovým systémom bez priamej konfrontácie. Tu pravdepodobne rozhodne aktuálna forma. 

Falcons - Blue Flyers

Súboj tímov, ktoré už majú vo svojej zbierke trofej KTL, každý jednu. Falcons dominovali vo svojej konferencii takmer celú základnú časť, v posledných 3 kolách ale poľavili a Hockey Kent ich dvomi víťazstvami napokon takmer zosadil z 1. miesta v tabuľke. Blue Flyers získali zo všetkých play-off tímov najmenej bodov a postúpili iba tesne, o bod, pred Hrošíkmi. Falcons i Flyers zvíťazili v 2 kolách tejto sezóny, BF boli však aj 2x poslední a 2x predposlední. Spomedzi jednotlivcov sa v základnej časti najviac darilo petrikovi a Palimu_caps, obaja sa umietnili v Top 10, Pali v jednom kole i zvíťazil. Flyers vlani nepostúpili do Play-Off, jeho chuť tak okúsia po 2 rokoch. História KTL si pamätá niekoľko vzájomných súbojov týchto tímov. Naposledy sa stretli v sezóne 2014/2015 v 2. kole Play-Off. Flyers vtedy Falconov porazili jasne 4-1 a napokon si v tej sezóne došli až po titul KTL. V sezóne 2011/2012 došlo k súboju týchto tímov vo finále konferencie a aj z tohto súboja vzišli po výsledku 5-1 víťazne Blue Flyers. Falcons sa tešili z víťazstva nad letcami v sezóne 2008/2009, kedy na nich narazili už v prvom kole a zdolali ich 4-1 na zápasy. Takisto aj rok predtým, v sezóne 2007/2008, keď vyhrali v 2. kole po napínavom súboji v pomere 4:3 a dotiahli to až na titul. Historicky je to teda vyrovnané 2-2 a tento rok sa misky váh preklopia na jednu či druhú stranu.

Hockey Kent - Evil Insiders

Insiders sú v histórii KTL úplným suvérénom. Získali už 4 tituly, pričom žiadnemu inému tímu sa nepodarilo získať viac ako jeden. I Hockey Kent patrí medzi víťazov KTL, ktorí tento úspech nedokázali viac zopakovať. Bolo to v sezóne 2011/2012 a z vtedajšej zostavy doteraz pôsobí v HK dejf a Linden16. Evil Insiders získali posledný titul vlani a tento rok tipujú v rovnakej zostave, takže ich musíme zaradiť k najväčším favoritom, aj keď v základnej časti získali o 13 bodov menej ako ich súper HK. Kenti mali mohutný záver základnej časti, keď vyhrali posledné dve kolá. V dvoch kolách dokázali zvíťaziť aj EI, zvyšok sezóny však podávali len priemerné výsledky. Za úspechmi HK v závere sezóny stoja hlavne výkony tipéra Connor McDavid, ktorý sa umiestnil v celkovom hodnotení na 2. mieste za TA a v posledných 3 kolách sa umiestnil 2x na druhom mieste a raz na prvom. Evili nemajú medzi jednotlivcami v TOP 10 nikoho, zato v druhej desiatke, teda v TOP 20, majú rovno 3 tipérov (simon41, boss a tomasinho). Keď chceme vytiahnuť z histórie nejaký vzájomný súboj týchto dvoch tímov, tak nemusíme ísť tak ďaleko. HK totiž čelili EI vlani v 2. kole, ako celkoví víťazi základnej časti však úplne pohoreli a v sérii s neskoršími víťazmi získali iba jeden bod. Okrem tohto súboja sa tieto tímy v Play-Off nikdy predtým nestretli.

Posledná úprava Nedeľa, 18 Marec 2018 19:33

Kto je online?

Máme online 12 hostí a 2 členov 
  • TA
  • pietro