Základné informácie ku KTL Play-Off a poháru útechy

playoffZhrnutie všetkého podstatného k Play-off a poháru útechy formou otázka-odpoveď.

V čase písania tohto článku nám zostáva pár dní do konca posledného (6.) kola základnej časti sezóny 2020/2021. A to je pravý čas na to, aby sme si pripomenuli, akým systémom sa bude hrať Play-off. 

Koľko tímov postupuje do Play-off?

Do Playoff postupujú prvé 4 tímy z tabuľky každej konferencie. Dohromady teda 8 tímov.

Akým systémom sa bude Play-off hrať?

Play-off bude mať tri kolá a hrá sa zápasovým systémom (dva tímy proti sebe). Každé kolo sa hrá na 4 víťazné zápasy. V 1. kole proti sebe nastúpia tímy 1 - 4 a 2 - 3, podľa tabuľky. V druhom kole víťazi prvého kola v rámci konferencie a vo finále sa proti sebe postavia šampióni konferencií.

Kedy Play-off začína a kedy končí?

Play-off začína 15.4.2021 a víťaza spoznáme najneskôr 8.5.2021. Detaily rozpisu nájdete tu: https://www.ktl.hokejforum.com/subdom/ktl/index.php/rozpis-sezony

Uskutoční sa Play-off draft?

V tejto sezóne sa Play-off draft neuskutoční.

Čo budú robiť nepostupujúce tímy?

Nepostupujúce tímy si zahrajú o pohár útechy s výnimkou tímu, ktorý skončí na úplne poslednom mieste. Ten v sezóne úplne skončí, pretože máme nepárny počet tímov. Pohár útechy sa bude hrať zápasovým systémom, ale nie v rámci konferencie. Všetky nepostupujúce tímy sa zoradia do tabuľky podľa bodov. V 1. kole proti sebe nastúpia tímy 9 - 16, 10 - 15, 11 - 14 a 12 - 13, podľa tabuľky. V druhom kole sa zoradia opäť podľa tabuľky.

Čo ak zápas skončí remízou?

Ak v Play-off skončí zápas remízou, tak sa predlžuje (spočítajú sa body všetkých 4 tipérov a vyšší súčet vyhráva). Ak nerozhodne ani predĺženie, tak rozhodujú nájazdy tipérov. Nezabudnite si preto nastaviť na webe hokejforum.com poradie tipérov na nájazdoch (v téme zmluv vášho tímu). Toto poradie je možné meniť každý deň a určuje ho generálny manažér.

Dá sa Play-off tipovať aj individuálne?

Áno, tabuľka jednotlivcov bude vyhodnocovaná a zúčastniť tipovania sa môže každý.

Aký má zmysel tipovať pohár útechy?

Pohár útechy organizujeme hlavne kvôli spestreniu sezóny pre nepostupujúce tímy. Okrem toho však budeme na konečné umiestnenie z tejto sezóny prihliadať aj pri nasadzovaní tímov do výkonnostných košov pri žrebovaní tímov do konferencií v ďalšom ročníku. To znamená, že čím vyššie sa váš tím umiestni v tejto sezóne, tým ľahších súperov môže dostať v tej ďalšej.Máte otázky? Pýtajte sa prosím v komentároch.

Posledná úprava Štvrtok, 08 Apríl 2021 14:43

KTL server na discorde:

https://discord.gg/xHjukr3XDj

Každý klub má na discorde vytvorený súkromný kanál

Kto je online?

Máme online 38 hostí a 4 členov 
  • Streetman
  • Warty
  • arek