Preview Play-off a Poháru útechy. Rozpis dvojíc s komentárom.

playoffPredstavujeme dvojice pre 1. kolo hlavného pavúka i Poháru útechy i s menším komentárom.
Play-off:


Mighty Bulls - Ice Cats
Býci idú v tejto sezóne ako píly. Získali 3 prvenstvá zo 7 kôl, Zezy a Streetman obsadili prvé dve miesta medzi jednotlivcami, Ocelak1 a chrto sa zmestili do TOP 20. V poslednom kole buď stratili formu alebo si dali oddych, pretože obsadili až 6. miesto, čo bol ich najhorší výsledok v sezóne. 
Ice Cats sú obhajcovia titulu, ale z víťazného tímu tam už nik nie je. Jedného víťaza KTL ale medzi sebou majú - nani získal titul v roku 2015 s Blue Flyers. V uplynulej základnej časti obsadil nani 3. miesto hneď za dvojicou z Mighty Bulls, takže môžeme očakávať kvalitné individulne výkony z oboch strán. Ice Cats posilnil od 4. kola Lukas33, ktorý má v KTL bohaté skúsenosti, ale trofej za víťazstvo ešte nemá.

Tip areka: jedna z top sérií v playoff, 4:3 pre Mighty Bulls

The Best Bibbers - Swift Foxes
Best Bibbers postúpili síce z pekného 2. miesta, ale v základnej časti ukazovali nevyrovnané výkony. Až 3-krát skončili na nelichotivom 6. miesto, ale dve 1. miesta zo záveru základnej časti ich vyniesli na celkovú 2. priečku. Spoliehať sa budú hlavne na výkony Novisa a Ota, ktorí v základnej časti obsadili 11. a 16. miesto.
Swift Foxes sú zaujímavým zjavom KTL. Celé 7. kolo odtipovali v trojici a ani predtým im Tomáš 284 moc nepomáhal. Podarilo sa im vybojovať niekoľko pekných výsledkov a medzi jednotlivcami patrí trojica tipérov k špičke. Podľa našich inside informácií by Tomáš 284 mal na Playoff už nastupovať.

Tip areka: napriek tomu, že Foxes by už mali byť vo štvorici, tipujem jasnejšiu výhru Bibbers. 4:1 pre The Best Bibbers

Evil Insiders - Hockey Kent
Evil Insiders patrie dlhodobo v KTL k špičke. V túto sezóny to dokazovali v každom kole s výnimkou jedného, keď skončili na 7. mieste. Podobne ako Mighty Bulls zvíťazili rovno v 3 kolách zo 7. Najviac ich ťahal simon41 (4. miesto) a tomasinho (10. miesto). V rovnakej zostave získali titul už v roku 2017 a určite by si to radi zopakovali. Pre bossa by to bol už 4. titul v KTL.
Hockey Kent v tejto sezóne asi vytvoril rekord v počte výmen tipérov. Vystriedalo sa tam mnoho známych mien a nakoniec to skončilo tak, že Chris tím opustil a dnes ho vedie Flyers Fan. Do tímu priviedol i legendu hokejfóra AndyF, ktorý dosiaľ získal 0 titulov KTL. V základnej časti predvádzali Kenti priemerné výkony, ohúrili len jedným 2. miestom. Ale pozor, mirah chytil v záverečnom kole skvelú formu a vyhral ho.

Tip areka: Skúsenosti Evil Insiders rozhodnú, 4:2 pre Evil Insiders

Blue Angels - Hungry Piranhas
V Blue Angels sme celú základnú časť pokukovali po celkovom 1. miesto, ale napokon sme to v poslednom kole pokazili. Triumfovali sme v 2 kolách a v ostatných sme väčšinou tiež kvalitne zabodovali. Hapy bodovali medzi jednotlivcami v každom kole a získal celkové 5. miesto. 
Hungry Piranhas sa väčšinu sezóny pohybovali v TOP 3, jedno kolo vyhrali. Najviac bodoval Tom1s3K, ktorý obsadil medzi jednotlivcami 7. miesto. Pirane majú v kádri ramba, ktorý už jedenkrát KTL vyhral a teraz tiež od neho očakávam zapnutie playoff módu. Zaujímavosťou je, že Angels a Piranhas získali v základnej časti úplne rovnaký počet bodov. Je to možné vidieť v matolinovej tabuľke "Keby sa základná časť hrala na 1 kolo" https://www.hokejforum.com/viewtopic.php?f=283&t=9573.

Tip areka: výsledok tipovať nebudem, ale očakávam vyrovnanú sériu.

Pohár útechy:

Keďže do playoff nepostúpilo 7 tímov, tak nasadenie dvojíc do pohára útechy určíme podľa spoločnej tabuľky bonusových bodov a najlepší tím bude mať v 1. kole voľno. Tabuľku je možné nájsť tu: https://www.hokejforum.com/viewtopic.php?f=283&t=9573

Master Gremlins -
voľno. Tento tím väčšinou patril k favoritom na zisk titulu, ale po niekoľkých neúspešných pokusoch na nich akosi padla deka. Bodovo to v základnej časti ťahal hlavne Ha2 a Selly.

Knights - Crazy Meerkats
Knights podávali v základnej časti priemerné výkony, ale v 2 kolách sa im podarilo prebojovať až na 3. miesto v konferencii. Bohužiaľ doplácajú na nie zrovna pravidelné tipovania maja a v trojici je to ťažké. Najvyššie sa medzi jednotlivcami umiestnil HanSolo (14. miesto), ktorý svojou percentuálnou úspešnosťou patrí k najlepším tipérom v lige.
Crazy Meerkats sa aj tento rok predstavia v Pohári útechy. V základnej časti sme ich mohli vidieť skôr v dolnej polovici tabuľky, len v 2 kolách sa vyšvihli do prvej polovice. Do TOP 30 jednotlivcov sa zo surikat prebojoval len medik911, ale spoločne s j0manom majú kvalitnú percentuálnu úspešnosť tipov. GM TT1905 sa nevyhol pár nenatipovaným dňom.

Tip areka: myslím, že surikaty pôjdu aj tento rok ďaleko. 1:4 pre Crazy Meerkats.

FireBirds - Steelers
FireBirds mali horší začiatok sezóny, potom ale výkony zlepšili a nakoniec im na postup do Playoff chýbali len 2 body. Tesne pred Trade Deadline získali veterána kaja, čo sa ukázalo ako dobrý ťah, pretože im svojím deleným 1. miesto medzi jednotlivcami pomohol vybojovať i tímový triumf v 7. kole.
U Steelers sa pravidelne netipuje a to je potom ťažké. GM TA patrí percentuálnou úspešnosťou k najlepším v lige, ale nepodarilo sa mu k sebe získať tipérov, ktorých by KTL bavila viac. 5 zo 7 kôl skončilo na dne konferencie. Posledné kolo odtipoval TA sám a je otázke, či nastúpia do Pohára útechy v nejakej hrateľnej zostave.

Tip areka: neočakávam, že by Steelers nastúpili v plnej zostave. 4:0 pri FireBirds

Grizzlies - Falcons
Grizzlies sa väčšinou pohybovali v strede tabuľky, ale napriek veľkej snahe ani tento rok nepostúpili do Play-off. Ako pár ďalších tímov, aj oni doplatili na nie zrovna pravidelné tipovanie. Začali pritom skvele, matador excelent ovládol 1. kolo a Herojistka priviedla do KTL novú hviezdu stmike999, ktorý bodoval v každom kole a nakoniec do dotiahol na celkové 6. miesto v tabuľke jednotlivcov. 
Falcons začali tiež slušne, ale posledných 5 kôl mali mizerných. Taktiež netipovali pravidelne, pritom percentuálnu úspešnosť mali ich tipéri slušnú. Najvyššie sa umiestnil Duscki (26. miesto). Posledné kolo tipovali už len v dvojici.

Tip areka: Falcons asi nebudú tipovať všetci, zatiaľ čo Grizzlies podľa mňa áno. 4:0 pre Grizzlies.

------------

1. kolo Play-off a Poháru útechy začína v pondelok 4. 4. 2022 a potrvá 7 dní bez voľného dňa, takže posledným hracím dňom bude 10. 4. 2022. Hrá sa na 4 víťazné zápasy.

Posledná úprava Nedeľa, 03 Apríl 2022 19:52

Komentárov

#1   WildCelt   2022-04-03 21:29
pekne preview ;-)
#2   Ocelak1   2022-04-05 10:10
Skvělá práce. Rád jsem si to přečetl
#3   chrto85   2022-04-05 16:20
Aj mne sa to páčilo pekne zhrnutie už len aby ti tie tipy vysli

KTL server na discorde:

https://discord.gg/xHjukr3XDj

Každý klub má na discorde vytvorený súkromný kanál

Kto je online?

Máme online 47 hostí a 3 členov 
  • Connor McDavid
  • chrto85
  • arek