Změny pravidel pro sezonu 2022/23

komisiaKomise KTL schválila pro novou sezonu některé změny pravidel. Podívejte se, jaké novinky letos platí.

1) Omezení počtu přestpů
Každý tým má nově povoleny pouze tři přestupy za celou sezonu. Pokud se stane, že týmu jeden člen nenatipuje pět po sobě jdoucích dní, má tým možnost provést jeho výměnu i nad uvedený limit.

2) Omezení funkce GM
Každý generální manažer, nebo chcete-li majitel týmu, který během sezony opustí svůj tým, nebo jiným způsobem prokáže, že není schopen funkci GM vykonávat, bude mít její výkon zakázán v sezoně, kdy se toto stane a v sezoně následující. Posouzení přitom náleží Komisi KTL. 
Příklady:
• GM v prosinci opustí svůj tým. Po zbytek sezony a v sezoně následující tak nemůže být GM stejného ani jiného týmu.
• GM dotipuje sezonu do konce, ale v týmu zůstali jen ve dvou. Ostatní členové už 2 kola netipují. GM nebude moci v následující sezoně vést žádný tým.

3) Změny v organizaci KTL
V nové sezoně jsme se domluvili na zrušení zápasových kol, sloučení konferencí do jedné a změně bodování, kdy osm nejlepších týmů kola získá body v počtu 10-8-6-5-4-3-2-1. Cílem je zatraktivnění soutěže, která by měla být vyrovnanější a napínavější. V případě zápasových kol jsme pak došli k závěru, že nejsou úplně fér.

4) Uplatnění pravidla 2)
Na základě pravidla 2) mají pro sezonu 2022/23 zakázáno vést jakýkoli tým hráči Gordie a Stefan 82.

5) Trest pro hráče Chris
Hráč Chris má pro závažné prohřešky proti fair play (extrémně vysoký počet přestupů, zasahování do jiných týmů, vyvolávání konfliktů, tipování jménem jiných a očerňování vítězů) zakázáno vést jakýkoli tým či být členem KTL, a to doživotně. Účast v KTL jako řadový hráč má podmínečně dovolenu.

Tyto novinky byly 19. září zveřejněny na webu Hokejforum.com. Sem byly doplněny především proto, že Gordie se i přes zákaz pokusil přihlásit tým.

Posledná úprava Pondelok, 10 Október 2022 07:42

Komentárov

#1   petrik   2022-10-10 10:51
Skusim na to pridat svoj pohlad na vec, lebo by som bol nerad aby toto tiperov ktori boli nahlaseni do Falcons odradilo od dalsieho pokracovania v KTL.

Takze – na to aby niekto mohol uspokojivo vykonavat funkciu GM by mal podla mna splnat 2 podmienky:
1) Musi CHCIET = musi byt ochotny a mat zaujem to robit tak aby tim plnohodnotne fungoval pocas celej sezony
2) Musi VEDIET = byt oboznameny s KTL a jej fungovanim aby mohol uspokojivo riesit vzniknute problemy aby jeho tim plnohodnotne fungoval pocas celej sezony (napr. nahradit tiperov ktori mu v time prestanu tipovat aby tim netipoval v trojici ci dvojici)

Vsetkych ucastnikov KTL je mozne rozdelit na zaklade tychto 2 podmienok do 4 skupin:
1) Ti ktori chcu a vedia – tito vykonavaju funkciu GMs a s ich timami nebyvaju pocas sezony problemy. Takychto GMs KTL potrebuje
2) Ti ktori nechcu a nevedia – ked niekto nema ambiciu robit GM, nemusi vediet co vsetko to obnasa, nebude zakladat novy tim a v KTL sa moze solidne zabavit ako radovy tiper.
3) Ti ktori nechcu ale vedia – dlhodobi ucastnici, ktori uz su v KTL rozhladeni a funkciu GM by v pohode zvladli, ale nemaju taku ambiciu, preto su z nich len vynikajuci radovi tiperi. V tychto radoch treba hladat potencialnych buducich GMs (ak raz zmenia nazor a dostanu chut zalozit si vlastny tim)
4) Ti ktori chcu ale nevedia – a tuto su nadseni novacikovia, ktori pridu s velkym entuziazmmom, ale bez predchadzajucic h skusenosti nedokazu bez pomoci riesit problemy ktore pocas sezony v ich time vzniknu. Pri GMs z tejto skupiny je najvacsie riziko ze s jeho timom budu pocas sezony problemy, ze sezonu nedotipuju v kompletnom zlozeni atd.

V komisii by sme boli radi keby problematickych timov bolo v KTL co najmenej, preto pred touto sezonou prislo pravidlo ze GMs ktori v minulej sezone nedokazali uspokojivo riesit problemy vo svojich timoch si od vedenia timu musia dat aspon 1 sezonu pauzu – tu sezonu mozu vyuzit na nazbieranie vacsieho mnozstva skusenosti z pozicie radoveho tipera, mozu sa zapajat do diskusie, na hocico sa pytat, sledovat ako svoje timy vedu skusenejsi GMs atd – a od tej dalsej sezony ak budu stale chciet to s novonadobudnuty mi skusenostami budu moct s funkciou GM skusit znovu.

Osobne si myslim ze je lepsie mat v KTL o 1-2 timy menej, ale vsetky bezproblemove + aspon niekolko volnych tiperov z ktorych si GMs v pripade potreby vedia vybrat posilu do svojho timu, ako umelo navysovat pocet timov pricom niekolko z nich by sezonu nedotipovalo plnohodnotnym sposobom a ziadnych volnych tiperov ktori by mohli zaplatat diery v zostavach timov ak nejake vzniknu...
#2   TT1905   2022-10-10 16:52
Petrik to napsal parádně, myslím že pod to se můžeme podepsat všichni členové komise ;-)

KTL server na discorde:

https://discord.gg/xHjukr3XDj

Každý klub má na discorde vytvorený súkromný kanál

Kto je online?

Máme online 29 hostí a 3 členov 
  • Sergion
  • Connor McDavid
  • arek