Dean si dáva pauzu v tíme

rozhovorPred pár dňami Dean definitívne potvrdil správu, že v najbližšej sezóne sa tímovému tipovaniu nebude venovať. Jeho tím Blue Flyers, ale aj celá liga, tak príde na istú dobu o veľkú osobnosť. Prinášame Vám rozhovor s týmto skvelým tipérom.

V poslednej sezóne vykonával Dean funkciu generálneho manažéra v tíme Blue Flyers. Stal sa víťazom individuálneho hodnotenia, rovnako ako aj rok predtým. Do histórie sa zapísal aj tromi účasťami v zápase All Stars Game.

Nedávno si oznámil, že si dávaš pauzu od tímového tipovania a svoj tím si prenechal Waltovi. Neoznámil si však koniec na individuálnom poli, ako to teda s tebou bude v budúcej sezóne?

Áno, presne si to postrehol, oznámil som koniec, čo sa týka tímového tipovania. Vyskytli sa určité zdravotné komplikácie v rodine, ktoré má okrem dalších problémikov donútili po dlhšom uvažovaní k tomuto kroku, kedže už onedlho začnú prípravné zápasy NHL - KTL turnaj a ja nemôžem zaručiť, že budem môcť to s chalanmi celé absolvovať. Otázne je, ako na tom budem s časom počas sezóny, tak som pristúpil k tomuto kroku, aby mali čas kolegovia nájsť si za mňa náhradu. Walt je šikovný chalan a tak viem, že tím bude v dobrých rukách. S tipovaním KTL sa ale zatiaľ nehystám skončiť, len ako som písal, nemôžem zaručiť momentálne nikomu, že budem môcť pravidelne tipovať. Nechcem tak oslabiť tím, v ktorom by som pôsobil, tak predbežne sa prihlásim len do individuálky a uvidím dalej, ako sa to všetko vyvinie.

Pôsobíš v KTL prakticky od jej vzniku. Spomínaš si ešte na svoje začiatky?

No presne nie, ale spomínam si, že ma oslovil OpenFire, nech idem k nim do tímu Evil insiders, tipovala sa tenkrát ešte Liga Majstrov, pôsobil tam aj Eman a kajčo a veľmi ma bavilo tipovať s tak pohodovými chalanmi v jednom tíme. Zažili sme spústu srandy počas sezóny a rád na tie časy spomínam.

Ako sa podľa teba KTL za tie roky zmenila?

No v začiatkoch to bolo viac v takých amatérskych podmienkach robené, vyhodnotenia robil ten, čo mal chuť, nerobili sa každý deň. Nejaké veľké pravidlá sa neriešili, postupne sa vďaka ľudom ako Wildo,arek,cepi,petrík,Ohlund atď. stala súťaž viac profesionálnejšou, za čo im patrí velká vďaka, vďaka nim vydržala táto súťaž tak dlho a verím, že má pred sebou svetlú budúcnosť aj do dalších rokov.

V tvojej kariére si prešiel mnohými tímami. Vedel by si vymenovať po poradí všetky, v ktorých si tipoval?

Fuu no to už asi nie, ale boli to tieto tímy s tým, že v niektorých som sa objavil časom viackrát v rôznych obdobiach: Evil Insiders, Red Devils, Spiders, Drexel Dragons, Blue Flyers, Hockey Kent

Na ktorý tím máš najlepšie spomienky?

To sa takto nedá povedať, všade bolo fajn a rád na tie tímy a vtedajších kolegov spomínam.

Tímový triumf si doteraz nedosiahol, máš ale na konte množstvo individuálnych úspechov? Ktorý z nich si vážiš najviac?

No každý by rád dosiahol titul so svojím tímom, to je úplný vrchol tu v KTL a úspech v individuálke sa tomu nedá vyrovnať, ale samozrejme byť medzi najlepšími tipérmi v individuálke človeka poteší v tak veľkej a vyrovnanej konkurencii.

Tipovať denne celých 5 sezón, to chce zrejme veľkú motiváciu. Čim si ťa KTL držala celú tú dobu?

No práve ľudmi, ktorí tu na HF pôsobia. Je tu fajn atmosféra, pohodoví ľudia a keď máš dobrých kolegov v tíme, na čo som až na jedno horšie obdobie v Drexel Dragons mal šťastie stále, dá sa povedať, tak ťa to motivuje pokračovať i do dalších sezón.

V aktuálnej sezóne budeš opäť aj komisárom KTL. Ale už za tvoje minulé počiny v KTL (nielen tie komisárske) ti patrí veľké ďakujem. Uvedomuješ si, že si v KTL tak trochu už legendou?

Ďakujem, no takto to neberiem, legendy sú pre mňa ľudia ako arek, cepi, janik, Open, Wildo, Ohlund. Ľudia, ktorí pre HF obetovali spústu voľného času i energie a za to chcem veľmi poďakovať ja im, lebo bez nich by tu už KTL asi ani nebola.

 

 

Posledná úprava Piatok, 19 August 2011 17:19

Komentárov

#1   janik   2011-08-23 18:35
pekny clanok a verime ze sa zapojis v blizkej dobe aj do timovej sutaze :roll:

KTL server na discorde:

https://discord.gg/xHjukr3XDj

Každý klub má na discorde vytvorený súkromný kanál

Kto je online?

Máme online 152 hostí a 8 členov 
  • petrik
  • WildCelt
  • Rantanen
  • Connor McDavid
  • matolin279